درمان علمی و تجربه شده برص، لک و پیس(پیسی)، vitiligo

مشخصات پکیج:

 پکیجی به حجم تقریبی (1700گرم) و دارای ۵ بسته پودر ترکیبی گیاهان دارویی، برای مصرف"خوراکی"به صورت"دَم نوش"و یک"پُماد استعمالی" 210 گرمی برای پوست و مواضع برص است.

 این پکیج بزرگ یعنی بسته 1700 گرمی را برای ۳ ماه اول شروع درمان در نظر گرفتیم که بعد از اثر اولیه در این مدت درمان تا شفای کامل که بین ۶ ماه تا دو سال(بستگی به شدت بیماری) ممکن است طول بکشد، ادامه ‍‍‍‍پیدا می کند.این بسته یک بروشور و توضیحات ۴ صفحه ای کامل دارد که روش درستت کردن دم نوش ها و رژیم غذایی کامل در آن نوشته شده است.

پکیج کوچک ما با همان پودرها اما با مقدارهای کمتر و همان پماد برای دو ماهِ اولِ درمان در نظر گرفته شده اند که وزن آن 1350 گرم می باشد.

 

 موارد مصرف:

 کسانی که مشکلات پوستی دارند و از برص کاذب یا واقعی دچار مشکل شده اند.

 

روش مصرف:

 دارو به دو صورت دَم نوش و یک پماد استعمالی مصرف می شود.۶ لیوان دم نوش به صورت روزانه.

 

مکانیزم اثر بخشی:

دم نوش های این پکیج از درون با تقویت اعصاب مرکزی، تقویت کلیه ها و پاکسازی کبد و یک دم نوش مخصوص آنتی پیسی باعث تقویت بیشتر سیستم دفاعی بدن و توقف حمله آن به رنگدانه های پوستی می شوند و همچنین با پماد گیاهی، به صورت "استعمالی" هم از بیرون باعث بهبود کار رنگ دانه های پوست، و ترمیم آنها می شود.ضمنا رژیم غذایی همراه پکیج باعث تثبیت این رنگدانه سازی و اصلاح ریشه ای بدن و سم زدایی تدریجی آن است.

 

روش ارسال:

این بسته گیاهی به صورت حضوری و با تعیین وقت در عطاری ما واقع در شهر پردیسان قم و یا با یک جعبه پستی، از طریق پست پیشتاز به تمام نقاط کشور ارسال می شود.

 

قیمت:

برای دیدن قیمت محصولات به فروشگاه آنلاین ما به نشانی: www.sadeghattar.ir مراجعه کنید.

صادق عطار تلفن همراه: ۰۹۱۲۷۵۰۲۰۰۸

توضیحات بیشتر: این بسته با استفاده از تجربیات دقیق طب سنتی و تلفیق دقیق آنها باهم آماده شده و خوشبختانه به صورت  تجربی روی چندین نفر از مراجعین به طور کامل موثر بوده و شفای کامل گرفته اند.

برای توضیحات بیشتر در مورد این بیماری، و شرح مختصری از بعضی شفا یافتگان و شرح تکمیلی آن می توانید روی جزئیات بیشتر... کلیک  کنید.


برص(پیسی) vitiligo "برص" بیماری است که در آن "ملانین سازی" قسمتی از پوست بدن متوقف می شود و اغلب سرد مزاج ها به آن مبتلا می شوند. و به دو نوع "برص واقعی" و "برص کاذب" تقسیم می شود. 

"برص کاذب" در واقع بر اثر "قارچ های پوستی" بوجود می آیدد و یا در کودکان می تواند بر اثر "انگل های روده" باشد که معمولا این لکه های سفید به صورت قرینه در دو طرف بدن بوجود می آید و "تابش آفتاب" رویی آنها تاثیر می گذارد (ملاک تشخیص کاذب یا واقعی بودن برص) و در درمان برص کاذب از ضد عفونی کننده های پوستی استفاده می شود. اما لکه های برص واقعی در مقابل نور آفتاب تغییر رنگ نمی دهند و سفیدی بیشتر و عمیق تری دارند.

اما این نوشتار در مورد "برص واقعی" است که عوامل مختلفی را برای بوجود آمدن آن عنوان کرده اند و بخاطر شباهت این دو نوع برص در بیشتر کتاب ها، درمان های برص کاذب را هم به عنوان درمان برص واقعی عنوان کرده اند که تفاوت بسیار زیادی دارند و تنها کسی که این نکته مهم را تذکر داده اند و درمان ها را تفکیک کرده اند استاد دکتر سید غیاث الدین جزائری است. البته برص کاذب زودتر از برص واقعی درمان می شود. 

*. عوامل بوجود آمدن برص 

در مورد عامل یا عوامل بوجود آمدن پیسیی نظریات مختلفی وجود دارد بعضی آن را به خاطر "غلبه بلغم"، "نارسائی کلیه ها و کبد" و "عدم جذب گوگرد" و "عدم جذب ویتامین (ث)" در بدن و یا "وراثتی"می دانند(که البته ژن و عامل وراثت تا این لحظه به اثبات نرسیده!). بعضی هم آن را بر اثر "حساسیت به مواد شیمیایی و اشعه ماوراء بنفش" تصور کرده اند اما قدر مسلّم این است که به علت "عدم ترشح غدد داخلی و کمبود هورمون های مخصوص و مواد شیمیایی" در بدن ایجاد می شود و "دکتر جزائری" معتقدند یکی از عوامل شایع در برص "خانم ها"، "مشکلات تخمدان و عفونتِ آن" است و می گویند: در خانم هایی که تخمکشان مشکل داشته و آن را برداشته اند دچار برص شده اند. 

پس "غدد تناسلی در زنان" می تواند یکی از عوامل متعدد این بیماری باشد که بر روی غدد زیر پوست اثر کرده و رنگسازی قسمتی از سلول های پوست را از بین می برد. البته در مورد مردان اینطور نیست و مردانیی که بیضه هایشان را خارج کرده اند به برص مبتلا نشده اند. عامل دیگری که دکتر جزائری آن را "ترس از غلبه شهوت" نامیده اند به عقیده ایشان میی تواند باعث ایجاد برص و پیسی در زنان و مردان باشد و می گویند چندین مریض از زن و مرد به من مراجعه کردند که این نوع استرس و ترس را تجربه کرده بودند و بعد از آن دچار برص شده اند. در مجموع می توان گفت عوامل مختلفی مثل کم کاری کبد، انگل، کمبود خون و ذخیره آهن و "ویتامین د" و چنین عامل زنجیره ای دیگر مثل ضعف اعصاب، شوک و منفعل شدن در برابر خبرهای بد عاطفی در بوجود آمدن برص موثرند و طبق نظر حکیم بوعلی سینا و سایر بزرگان طب سنتی مشکلات خونی عامل مهمی در ایجاد آن است . در طب قدیم بوجود آمدن بعضی از اقسام برص را از "آمیزش با زنانِ در حال حیض" و یا خوردن "ماست، شیر یا ماهی با کشمش" می دانستند.

دکتر جزائری کمبود ویتامین "پ پ"(نیاسین یا اسید نیکوتینُک) و "کمبود مواد سفیده ای" را عامل ابتلاء به برص می داند و معتقدند اگر موادی که دارای این ویتامین هستند مصرف شود و مواد سفیده ای کافی خورده شود چنین عارضه ای بوجود نمی آید. به همین خاطر روش خاصی را برای حفظ این ویتامین در بدن که رسوب دهنده "ویتامین (ب)" است ارائه می دهند و البته در این روش "ویتامین (ب)" بدن هم دچار کمبود نمی شود که در بخش درمان برص گفته می شود. این "ویتامین" در دانه سفید برنج، جگر سیاه، گوشت و مواد حیوانی(تو دلی ها)، مخمر آبجو و اکثر میوه ها و سبزیها، نان کامل گندم(سبوس دار) و ماست تازه وجود دارد. در روایات طب اسلامی هم چند عامل مهم برای برص ذکر شده: "وضو گرفتن یا غسل کردن با آبی که آفتاب آن را گرم کرده باشد"، "خوردن غذا در حال جنابت"، "نزدیکی با زن در دوره قاعدگی" و "خوردن غذا در حال سیری" امکان ایجاد برص را در پی دارد. 

 اشتباهی چهارصد ساله یکی از موانع بزرگ درمان این بیماری

متاسفانه ترجمه غلط گیاهی دیگر! که در بیماری برص مفید و موثر است به غازیاغی(غازیا)، ۴۰۰ سال اطباء را از درمان برص دور کرده و این خود بر صعب العلاج شدن آن کمک کرده و ناامیدی وسیعی ایجاد کرده.یعنی به عبارت واضح تر: بذر یا گیاه غازیاغی(غزیاقی) هیچ اثری روی درمان بیماری برص نداشته و ندارد و فقط بخاطر یک ترجمه غلط و شباهت زیادش با گیاهی دیگر که در درمان برص موثر بوده به غازیاغی ترجمهه  شده، این پاغاز، عقیم کننده است و وقتی مورد استفاده قرار می گیرد با درمان نشدن و اثر ندیدن از آن، ناامیدی بیشتری بوجود می آورد.


روش ابداعی ما چیست؟ 

خوشبختانه چند نفر از خانم ها و آقایان درمانگر، با استفاده از این روش ابداعی که در اول مقاله توضیح دادم، با استفاده از دم نوش های خوراکی و پماد ترکیبی برص، نتیجه کامل گرفته اند و لک و پیس های سر انگشتان دست، پیسی ابرو ناشی از سوزن های تتو و پیشانی، لک و پیس صورت، برص ساق پا،به صورت تجربی با این بسته گیاهی به طور کامل خوب شده اند و آزمایش خود را پس داده است.

البته این بسته هم مثل همه پکیج های گیاهی سایت ما، "تجربی" هست نه صد در صد و تضمینی! 

چون هیچ داروی صد در صدی تا این لحظه در دنیای واقعی درست نشده که ما چنین ادعای گزافی داشته باشیم! این تبلیغات تضمینی و صد در صدی بدرد کسانی می خورند که دنبال کسب درآمد از هر راه ممکن حتی حرام هستند یا فکر می کنند با تبلیغات کاذب می توانند به درآمدهای نجومی برسند.

من اعلام می کنم: مراجعینی داشته ام که بخاطر انجام ندادن دقیق توصیه ها یا شدید بودن برص یا عوامل دیگر، نتیجه ای نگرفته اند و درمان نشده اند اما در عوض، چندین برابر آنها مراجعینی داشته ام که با انجام دقیق دستورات و امیدوار بودن به بهبودی، کاملا خوب شده اند یا وضعیتشان بهتر شده است چون درمان را با دقت بالایی ادامه می دهند در حالیکه تمام روش های قبلی برای درمان آنها با شکست مواجه شده بوده اما با این روش نتیجه گرفته اند.

این داروی گیاهی ابداعی رنگدانه ساز بیماری برص که از تحقیقات تا اجرای اون کار خودم بوده تا الان باعث درمان چندین نفر از خانم ها و آقایون-که حدود 15 درصد از مجموع مراجعین رو تا الان تشکیل می دهند-شده و نزدیک به 70 درصد از مراجعین و استفاده کنندگان از پکیج بهبودی اولیه رو به صورت مشهود دیده اند و یا بعضی لکه های بدنشان کلا از بین رفته و پوست طبیعی شده یا پیشرفت بیماری متوقف شده و لکه ها کمرنگ شده اند که در قسمت اسناد درمان برص بعضی از تصاویر ارسالی همین مراجعین که اجازه انتشار آن را به من داده اند بدون نام و مشخصات قابل مشاهده است.

این پکیج گیاهی حداقل باید ۶ماه تا ۲۴ ماه درمان های خوراکی که شامل ۲ دم نوش و عرقیات ترکیبی و استفاده از پماد و رعایت کامل رژیم غذائیست به دقت و با صبر و حوصله اجرا بشه تا نتایج دائمی و ریشه ای اون خودش رو نشون بده.

شما می توانید بعضی از عکس های ارسالی آنها از قبل و بعد از درمان را از اینجا ببینید.این عکس ها برای حفظ اسرار مراجعین بی نام منتشر شده اند چون اطلاعات مراجعین کاملا محرمانه هستند و همین عکس ها هم بعد از کسب اجازه از صاحبان آن بدون نام منتشر شده اند.

به بعضی از افرادی که یا کاملا خوب شده اند یا در مرحله بهبودی هستند و با جدیت درمان را انجام می دهند و به ما اطلاع داده اند اشاره می کنم تا بجای حرف زدن و تبلیغات به بعضی تجربه های موفق این دارو اشاره کرده باشم.

البته بخاطر حساسیت این بیماری و تمایل نداشتن مراجعین، از ذکر نام و شهر دقیق این بزرگواران خودداری می کنم اما مدارک و اسناد بهبودی همه آنها وجود دارد که تصاویر بعضی از آنها در قسمت تصاویر درمان برص بدون نام منتشر شده است.

*. خانمی از استان فارس و شهر فسا که با داشتن سابقه ۱۶ ساله در برص با همت و پشتکار خود و رعایت رژیم غذایی و استفاده از بسته گیاهی کامل درمان برص به لطف خدا بعد از ۳ ماه ار شروع درمان با شگفتی هایی در درمان خود مواجه شده اند. 

از جمله، برطرف شدن لک و پیس قسمت هایی از بدنشان که چند سال قبل با تیکه برداری از آن نواحی، متخصصین به ایشان گفته بودند اگر همه لکه های بدنتان خوب شود این قسمت دیگر خوب نمی شود! ولی با کمال تعجب تصاویری از آن ناحیه و بهبودی آن فرستادند و کاملا مشخص بود که قسمت هایی از داخل آن لکه سفید برص، کاملا پوست طبیعی شده و آن لکه هم از اطراف کوچک تر شده(در قسمت تصاویر برصص موجود است). از آن جالب تر اینکه برای بهبود آن قسمت از لک و پیس اصلا پماد استعمالی را بکار نگرفته بودند و فقط با دقت رژیم غذایی و دم نوش های پاکسازی و آنتی پیسی را به طور مرتب خورده بودند و در نواحی دیگر پماد استعمالی را بکار می گرفتند. 

خوشبختانه از زمانی که ایشان به درمان امیدوار شده اند با رعایت رژیم غذایی روز به روز بهتر می شوند و تقریبا ۱۰ درصد از ۶۰ درصد لکه ها فقط با یک دوره دو ماهه و رعایت کامل رژیم غذایی به پوست طبیعی تبدیل شده است.


*.آقایی ۲۸ ساله از استان فارس که برص ۸ ساله دور انگشتان(که سخت ترین نوع برص از نظر طب جدید است) و لک و پیس بدن و لب داشت با ۶ ماه استفاده از پماد ترکیبی این درمان و رعایت دقیق رژیم غذایی به طور کامل شفا گرفت و خوب شدند.


*.خانمی از استان اصفهان با دو دوره از این پکیج گیاهی و رعایت دقیق آن توانستند لکه های بدنشان را با این روش به طور کامل درمان کنند با اینکه حدود یک سال بود که به این بیماری مبتلا شده بودند و در طول این چند ماه قبل از استفاده از این درمان پمادهای شیمیایی تجویز شده محدوده لکه بیشتر و بزرگتر و بدتر کرده بود.


*. خانمی از استان کرمان بخاطر تتو های مکرر ابرو دچار لک و پیس شده بودند که بعد از ۴ ماه درمان نه چندان کامل و با مصرف مقدار کمتری از این دارو بطور کامل خوب شدند و الان برای شفافیت پوست و از بین رفتن جوش های صورت درمان را با امید کامل انجام می دهند.


*. آقایی از اردبیل با دقت فوق العاده، این بسته را تهیه کرده و به دقت پیگیری می کردند و به قول خودشان بعد از ۲ ماه بعضی لکه ها کاملا پوست طبیعی شده و در نقاط دیگر هم بیش از ۸۰% بهبودی پیدا کرده اند و می خواستند درمان را تا بهبودی کامل ادامه می دهند. حتی محل سفید شده و لک و پیسی که از جای بخیه و جراحی وجود داشته با خوردن دم نوش های این درمان تغییر رنگ داده و شبیه پوست شده با اینکه حتی یک بار هم از پماد استعمالی در آن منطقه استفاده نکرده بودند.

البته ایشان بعد از تکرار این گفته ها در گروه عمومی درمانگران واتس آپ و فرستادن عکس های بهبودی های گفته شده از ادامه درمان منصرف شدند و آن را دیگر ادامه ندادند.


*. آقایی از همدان که در رشته بدنسازی به صورت حرفه ای ورزش می کردند و به دلیل برص چند سال بود که از شرکت در مسابقات انصراف می دادند خوشبختانه با شروع درمان و اثر دیدن از آن حتی بدون انجام دادن کامل دستورات و توصیه ها بخاطر نداشتن وقت کافی، به لطف خدا با تغییر روحیه و از بین رفتن بعضی لکه ها و کم رنگ شدن بعضی دیگر به شرکت در مسابقات امیدوار شده اند و تلاش خود را چند برابر کرده اند و با روحیه بالا به ورزش و کار و زندگی و درمان می پردازند.

 

برای مشاوره می توانید در "واتس آپ" یا "تلگرام" به آی دی شخصی خودم پیام دهید تا اگر باز هم سوال یا ابهامی داشتید برطرف شود و اطلاعات بیشتری از این بیماری پیدا کنید و با دیدن تعداد دیگری از نتایج درمانگران قبلی، به طور کامل تری در جریان نحوه درمان آن قرار بگیرید.

برای مشاوره و ویزیت و همچنین اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ارسال این بسته ویژه و آماده ی درمان پیسی و هزینه آن می توانید از طریق تلگرام، واتس آپ، وایبر، ایمیل و یا با این شماره ها تماس بگیرید:

تلفن همراه: ۰۹۱۲۷۵۰۲۰۰۸        

تلفن عطاری: ۳۲۸۱۱۸۵۳- ۰۲۵

صادق عطار - قم - شهر پردیسان - مرکز تجاری پردیسان پلاک ۹۹ عطاری عطار ساعات تماس با عطاری و مشاوره: ساعت 12 تا 14 و 18 تا 21

برای ویزیت حضوری حتما از یک روز قبل هماهنگ شود.

شماره کارت های من به نام صادق عطار:

سیبا بانک ملی: شماره کارت: ۵۰۶۵ ۲۶۲۶ ۹۹۷۲ ۶۰۳۷

ملت: شماره کارت: ۷۲۳۱ ۵۹۰۶ ۳۳۷۸ ۶۱۰۴ 

سپهر صادرات: شماره کارت: 0474 7394 6916 6037  

سامان: شماره کارت: ۳۲۸۲ ۲۱۹۸ ۸۶۱۰ ۶۲۱۹ 

*. بجز این بسته کامل گیاهی و تجربه شده ی ارسالی ما، داروهای دیگری که در کتب معتبر طب سنی ذکر شده اند و در معالجه برص و پیسی موثر تر از سایر روش ها هستند را معرفی می کنم تا در صورت تمایل از اینها هم استفاده کنید امیدوارم خداوند شفای خود را در این نسخه ها قرار دهد و از این دغدغه و رنج و سختی نجات پیدا کنید.آمین

۱- "پودر سیاهدانه" را با "سرکه" مخلوط کرده و به صورت خمیر روی پوست ضماد کنید و بعد از غذا روزانه فقط ۷دانه! سیاهدانه با کمی عسل (یا بدون آن)بخورید.

۲- خوردن روزانه "زنیان" و مالیدن آن بر روی پوست و هچنین خوردن نیم استکان دم نوش یا عرق آن(۱۰ گرم زنیان در نیم لیتر(۲لیوان آب) مخلوط با کمی عسل طبیعی بعد از هر غذا).

۳- حنا+نوره: در روایتی هم از امام صادق علیه السلام آمده است که شخصی از پیسی به حضرت اظهار ناراحتی کرد. حضرت فرمودند به حمام برو و حنا را با نوره(پودر نظافت) قاطی کن و به آن محل بمال. آن شخص می گوید به خدا قسم من یک بار این کار را انجام دادم و خوب شدم!.

۴- آب چغندر یا خود آن با گوشت گاو(گوساله): برای از بین رفتن لکه های سفید خداوند-تبارک اسمه-به حضرت موسی علیه السلام فرمود به بنی اسرائیلی ها-که از پیسی شکایت کرده بودند- بگو گوشت گاو را با چغندر بخورند(حدیث امام باقر علیه السلام). آب چغندر با گوشت گاو، سفیدی را از بین می برد(امام صادق علیه السلام).

۵- مالیدن چند بار خون حیض روی پوست: خون حیض به علت داشتن سلول های بنیادین باعث تحریک پوست می شود و می تواند باعث تولید ملانین و جایگزینی سلولی شود.

۶- مخلوط "آبغوره" با "گوگرد طبیعی" روی محل ضماد شود.

۷- پوست خشک شده "بالَنگ" را سوزانده و پودر خاکستر آن را با "سرکه" خمیر کنید و بر محل برص بمالید، برص را به خوبی درمان می کند.

۸- "برگ سنا" را در "سرکه" بپزید تا به صورت ژل در آید بعد از سرد شدن هر روز به موضع بمالید.

۹- حلزون را در آبلیمو بخیسانید و بعد از آن کوبیده و روی پوست بمالید.

۱۰- سویق خشک(آرد بو داده گندم) پیسی را از بین می برد.

۱۱- ضماد له شده پوست سبز گردو و خوردن عرق برگ گردو.

۱۲- ضماد تخم تَره روی پوست اثر شفا بخش دارد.

۱۳- هفت گرم "تخم علف چشمه" یا خود آن علف(بولاغ اوتی) را با یک لیوان شیر بُز تازه تا ده روز میل کنید فوق العاده موثر است. توجه: علف چشمه برای زنان حامله ممنوع است و در صورت قطره قطره شدن ادرار یا حساسیت، اسهال و استفراغ ترک شود.

۱۴- مقداری بادنجان را در آب پخته سپس بکوبید و صاف کنید و آب آن را با روغن زیتون تصفیه نشده اینقدر بجوشانید تا آب بادنجان بخار شود. از این روغن هر روز صبح و شب یک بار به پوست بزنید بهبود می یابد. همین روش هم برای زگیل مفید است.

۱۵- چرب کردن پوست به طور مرتب با روغن زیتون تصفیه نشده و با بو.

۱۶- خوردن آب ترب سیاه مخلوط با سکنجبین(سرکه+عسل).

۱۷- خوردن پوست شلتوک(سبوس)برنج به صورت جوشانده یا پخته می تواند به همراه معالجه غدد تناسلی(زنان) موثر است.

۱۸- "سیر خام" را با کمی "نشادر" مخلوط کرده به پوست بمالید.(نباید زیاد بماند)

۱۹- گل ختمی را با آب بخیسانید و با کمی جوش شیرین مخلوط کنید و به پوست بمالید.

۲۰- صمغ کتیرا و سرکه را روی لکه ها بمالید.

*. توصیه های خوردنی که در زمان درمان بیماری حتما باید مصرف شوند تا روند درمان تکمیل شود:

۱- خوردن "آشِ آبغوره"(همان آش معمولی با کمی آبغوره) همراه گشنیز، "آشِ ماش" با آبغوره و خوردن "آبغوره" با کمی عسل طبیعی، سبزی پلو، گل سرخ با آب دوغ خیار، "سکنجبین(عسل+سرکه)"، آب تُرُب، مربای پوست هندوانه.

۲- خوردن انواع "سبوس"(برنج، گندم) به صورت جوشانده یا پخته، جوانه جو، حبوبات گرم مثل ماش، نخود، لوبیا، سویا و...

۳- خوردن "بادنجان"(بورانی) سرخ شده با روغن زیتون پیسی را شفا می دهد(امام صادق علیه السلام).

۴- خوردن انواع "مغزجات"، "آجیل" مثل پسته، بادام، گردو، فندوق(به مقدار کم).

۵- خوردن روغن کتان یا خوردن بذرِ آن(بَزَرَک).

۶- خوردن "ماهی" با ادویه گرم مثل زرد چوبه و روغن های دارای اُمگا۳، مثل روغن ماهی.البته خوردن ماهی ممنوع است و فقط در صورت مصرف، باید با ادویه گرم خورده شود نه اینکه خوردن ماهی الزامی باشد.

۷- خوردن انواع سبزیجات خصوصا تره تیزک(شاهی)، کرفس، جعفری، کاهو و...

۸- خوردن انواع "میوه" خصوصا "میوه های کوچک دانه دار" مثل خرما، خرمالو، گوجه، گردو، کدو، مویز، زردک(هویج فرنگی)، پرتقال، لیمو ترش و لیمو شیرین، بادام زمینی.

۹- برای کنترل "استروژن" و هورمن های جنسی این مواد لازم اند: گندم کامل(با سبوس یا چلتوک آن)، گیاهان خانواده کلم و انواع سبزی ها و مقدار کمی چربی در غذاها(مقدار زیاد آن در دراز مدت نقش ویران کننده ای در هورمن های مردانه دارد یعنی تستُستِرون).

۱۰- "آفتاب گرفتن"(به مقدار کم) و باز کردن محل برص جلوی آفتاب همراه با چرب کردن پوست با روغن های طبیعی.

۱۱- "ماش" تازه را موقع برداشت محصول با برگش بکوبید و آب آن را بگیرید و ناشتا بخورید و بر روی محل بهک(پیسی) بمال(امام رضا علیه السلام).راوی می گوید این کار را انجام دادم و خوب شدم.

۱۲- خوردن مواد غذایی "گوگرد دار" مثل شاهی(تره تیزک)، سیر، پیاز، اسفناج، تره، کاسنی، کلم، شلغم، سیر و آبغوره.

۱۳- خوردن مواد خوراکی "ویتامین دار" خصوصا دارای این ویتامین ها:

*. "ویتامین پ پ"(نیاسین یا اسید نیکوتینُک) و "مواد سفیده ای" -که قبلا اشاره شد- در دانه سفید برنج،جگر سیاه، گوشت و مواد حیوانی(تو دلی ها)، مخمر آبجو و اکثر میوه ها و سبزیها مثل انگور، کشمش، مویز، نان کامل گندم(سبوس دار) و ماست تازه وجود دارد.

*. "ویتامین ب۵"(اسید پانتوتنیک) که در دل، قلوه، جگر، جوانه گندم، سبوس برنج و سبزی های سبز وجود دارد.

*. ویتامین ایی E: که در نخود، گردو، خرما، سویا و روغن ها به خصوص "روغن زیتون" به مقدار زیاد وجود دارد. *. ویتامین آA که در "چغندر"، خرمالو، تره، گوجه، جعفری، شاهی، رازیانه، خرفه، پیازچه و کاهو وجود دارد.

*. ویتامین ثC: قره قات، لیمو ترش، آلو سبز(گوجه سبز، گوجه درختی).

*. اسید فولیک، سلینوم، رُوی و اسید های چرب مصرف کنید و در پخت غذا از "آنتی اکسیدان" هایی مثل زرد چوبه استفاده کنید.

۱۴- ۲ واحد عرق کاسنی  با ۱ واحد عرق شاهتره مخلوط کرده روزانه ۲ لیوان بخورید.

 

*. توصیه هایی که از ایجاد برص و پیسی جلوگیری می کند علاوه بر استفاده از غذاهای گفته شده، موارد دیگری-از خوراکی و غیر خوراکی- هم وجود دارد که از ایجاد برص جلوگیری می کند یا در دوره درمان لازم است مصرف شوند:

*. به طور کلی خوراکی های "گرم و خشک"، سیر و پیاز برای برص هایی که از بلغم و سرما باشد مناسب هستند. البته باید رعایت تعادل هم کرد.

*. غذاهایی که "مغز استخوان" را فعال می کنند و خون ساز هستند بسیار مفید هستند مثل پودر سنجد، ژله استخوان گاو.

*. "کرفس" سبزی پیامبران است، انسدادها را می گشاید، دل را طراوت می دهد، حافظه را تقویت می کند، دیوانگی، جذام، پیسی و ترس را دور می کند.(رسول الله صلی الله علیه و آله خوردن کرفس را به امام حسین علیه السلام توصیه کرده اند)

*. خوردن کمی نمک در اول و آخر غذا ۷۰ نوع بلا را دفع می کند که پیسی از آن جمله است.(رسول الله صلی الله علیه و آله)

*. کوتاه کردن ناخن ها در روز جمعه از پیسی جلوگیری می کند.(امام صادق علیه السلام)

*. هر کس در روز سه شنبه ۱۷،۱۹ یا ۲۱ ماه قمری حجامت کند این حجامت برای او شفای همه دردهای سال خواهد بود و علاوه بر آن شفای سر درد، دندان درد، دیوانگی، جذام و پیسی است.(رسول الله صلی الله علیه و آله)

*. بوئیدن "گل نرگس" و "حجامت بالای سَر" از برص جلوگیری می کند.(رسول الله صلی الله علیه و آله)

*. روزی دو بار با "آب خنک" حمام کنید(داغ نباشد) و در زمستان آب را "گرم و سرد"(ولرم) کنید به طوری که آب رو به سردی باشد و با آن استحمام کنید.

*. شستن سَر با خطمی(سِدر) هر جمعه مایه ایمنی از پیسی و دیوانگی است.(امام صادق علیه السلام)

*. مالیدن "حنا" و خضاب کردن(مالیدن و رنگ کردن پوست) با آن از پیسی جلوگیری می کند.(رسول خدا صلی الله علیه و آله) *. "حنا زدن" بعد از "نوره کشیدن"(پودر نظافت) مایه ایمنی از جذام و پیسی است.(امام صادق علیه السلام)

*2 دعا برای پیشگیری از برص:

*. اگر کسی با اعتقاد کامل بعد از نماز صبح ۳ بار این دعا را بخواند، خداوند جذام، پیسی، سستْ اندامی و کوری را از تو دور می کند: اللَّهُمَّ اهْدِنِی مِنْ عِنْدِکَ وَ أَفِضْ‏ عَلَیَّ‏ مِنْ‏ فَضْلِکَ‏ وَ انْشُرْ عَلَیَّ مِنْ رَحْمَتِکَ وَ أَنْزِلْ عَلَیَّ مِنْ بَرَکَاتِکَ.

ترجمه: خداوندا! از پیشگاه خویش، مرا راه نمای، از فضل خود، بر من فرو بار، از رحمت خویش، نعمتی سرشارم ده، و از برکات خود، بر من نازل فرمای.(رسول خدا صلی الله و علیه و آله).

 

*.هر کس-با اعتقاد- بعد از نماز صبح و بعد از نماز مغرب-قبل از اینکه با کسی صحبت کند- ۷ مرتبه بگوید: بِسْمِ‏ اللَّهِ‏ الرَّحْمنِ‏ الرَّحِیمِ‏ لَا حَوْلَ‏ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ‏ الْعَلِیِّ الْعَظِیم‏. خداوند ۷۰ نوع بلا را از او دور می کند که کمترینشان جذام و پیسی است.(امام صادق علیه السلام)

*. ممنوعات غذائی و غیر غذائی برص و پیسی رعایت این موارد برای پیشگیری از برص و همچنین در دوره درمان آن بسیار اهمیت دارند و در زمان پیشگیری باید حد اعتدال در مصرف آنها رعایت شود و در زمان درمان برای یک دوره چند ماهه کاملا باید ترک شوند یا باز هم به مقدار کم ولی با "مُصلح" و "اعتدال دهنده" خورده شوند.


*.ممنوعات غذائی:

۱- همه خوراکی های سرد و تر و سرد و خشک بدون "مُصلحِ گرم".

۲- "اسیدهای چرب امگا۶" مثل روغن ذرت(نیاسین را از بین می برد)، آفتابگردان، مارگارین، روغن جامد و تخم مرغ.

۳- "لبنیات": شیر، ماست، کشک، شیر برنج، دوغ، فرنی و ترشی های سرکه ای.

۴- "حبوبات سرد": برنجِ سفیدِ بدونِ سبوس و سبزیجات و سیر و پیاز، عدس، باقلا.

۵- ماهی بدون ادویه و زردچوبه.

۶- "میوه های سرد": هندوانه، خیار، کدو، هلو و میوه های "حساسیت زا" مثل شلیل، زرد آلو و امثال آن.

۷- غذاهای گوشتی بجز گوشت گاو و چغندر.

۸- غذاهای "نمک سود"، گوشت "نمک سود" و ماهی "نمک سود" بعد از فصد و حجامت پیسی و گَری ایجاد می کند.(امام رضا علیه السلام)

۹- "خوردن در حال سیر بودن"(رسول خدا صلی الله و علیه و آله)

۱۰- "آمیزش جنسی در حال حیضِ" همسر، احتمال "پیسی فرزند" را به همراه دارد.(رسول خدا صلی الله و علیه و آله)

۱۱- استرس های عصبی روزانه.

۱۲- حمام با آب داغ!.

در این مقاله سعی کردم علاوه بر توضیح "پکیج" کاملی که بهمراه رژیم غذایی برای بهبود و درمان بیماری برص، ارسال می شود،"مهمترین" درمان ها، "مهمترین"نکات تغذیه ای و غیر تغذیه ای" و همچنین ممنوعات مهم را در مورد درمان "برص و پیسی" از کتاب های مختلفِ موجود بنویسم.

طبیعی است که استفاده از این توصیه های باید به اندازه و با توجه به طبیعت افراد باشد تا نتیجه کامل بدهد و ما در پکیج ارسالی به این نکته توجه می کنیم و بر اساس طبیعت افراد و ریشه های بیماری برص آنها را ترکیب کرده ایم اما این دارو هم تجربی بوده و در موارد معدودی هم جواب لازم را نداشته که می توان به عوامل خارجی بیرون از درمان مثل استرس ها و شوک های شدید، ناامیدی و تنبلی افراد در استفاده کامل و با حوصله اشاره کرد.

*.منابع: ۱- گلچین جامع از کتب گیاهان داروئی / دکتر مرتضی صفائی. ۲- کتاب اسرار خوراکی ها، کتاب اعجاز خوراکی ها و کتاب درمان گیاهی / دکتر سید غیاث الدین جزائری. ۳- دانشنامه احادیث پزشکی / آقای محمدی ری شهری مترجم: دکتر صابری. ۴- تحفه عطاری / غلامحسین نظریان. ۵- درمان گیاهی / اسماعیل شبوعی. ۶- سلامتی با تغذیه صحیح / استاد دکتر سید حسین میر حیدر. ۷- کتاب شفا / دکتر محمد صادق رجحان. ۸- نسخه عطار / آقای حاج محمد تقی عطار نژاد. ۹- تحفه حکیم باشی / آقای داود طراح. ۱۰- سر الشفاء / آقای کاظم کیانی. ۱۱- خود شفابخشی / آقای احمدی زارع. ۱۲- درمان طبیعی / آقای هانری بنجامین. ۱۳- خود آموز گیاهان دارویی / دکتر ابوالحبیب. ۱۴- نسخه دکتر / آقای خسرو بابائی.