براستی رمز برخورداری از یک خواب خوب ۸-۷ ساعته چیست؟ بهتر است سری به اشپزخانه بزنید و با لذت بردن از یک یا دو تا از این غذاها,عضلات را شل کرده و به ذهن خودارامش واز دغدغه های بی موردفکری رهایی یابید. این غذاها حاوی هورمونهای موثر در القاخواب نظیر هورمون سروتونین _ملاتونین می باشندکه برای داشتن یک خواب راحت ضروری هستند. در واقع این موادباعث ریلاکس شدن تنشن عضلات و شلی عضلات منقبض , ارامسازی ذهن و القا خواب می گردند.
۱- موز
در واقع میتوان گفت موز همانند قرص خوابی است که طبیعت ان را در داخل یک پوشش قرار داده است
این میوه علاوه بر ملاتونین و سروتونین که موجب ارامسازی میگردد حاوی منیزیم که شل کننده عضلانی است می باشد.
۲-چای و یا دم کرده بابونه(کامومیل)
خاصیت ارامبحشی کامومیل یکی از دلایلی است که ان را از اجزاءلاینفک نوشیدنیهای قبل از خواب  برای ارام کردن ذهن مشوش ساخته است.
ادامه
۳_ شیر گرم 
این یک افسانه نیست. شیر دارای آمینو اسید تریپتوفان است که با کمک کلسیم به مغز کمک می کند تا بتواند از تریپتوفان استفاده کند (اسید امینه تریپتوفان شبه مسکن است. به علاوه دارای اثرات روانی بازگشت به ناخوداکاه دوران کودکی ، که داشتن یک شیشه شیر به  معنای "زمان استراحت و این که همه چیز در ارامش است ." را نلقین می نماید.
۴_ عسل
افزودن مقدار اندکی عسل به چای یا شیر به مغز فرمان می دهد که واسطه شیمیایی _عصبی مغز (نروترانسمیتر اروکسین )را مهار نماید. حال انکه مقادیر زیاد قند محرک مغز است و فرد را بیدار نگه میدارد.
۵_سیب زمینی
یک عدد سیب زمینی کوچک پخته شده باعث پری و سنگینی دستگاه گوارش نمی گردد و در ضمن بااثرگذاری بر اسیدامینه تریپتوفان ایجاد خمیازه می نماید. جهت تقویت اثر ان بهتر است با شیر به صورت پوره درامده و میل شود.
۶_ جو دو سر
بلغورجودو سر منبع غنی ازماده موردنیاز برای خواب به نام ملاتونین است.یک کاسه کوچک برشتوک گرم با مقداری از عصاره یا شیره افرا ارامش بخش و خواب اور است.
۷_بادام
بادام. یک مشت از این اجیل مفید برای قلب  می تواند خواب راالقانماید ، چون حاوی تریپتوفان و شل کننده اسپاسم عضلات _منیزیم_ می باشد.
۸_تخم بزرک /بذر کتان
در طی گذران زندگی و دست وپنجه نرم کردن با مشکلات مواقعی پیش می اید که برای ارام کردن خود و افزایش روحیه نیاز به کمک داریم. اضافه کردن دو قاشق غذاخوری از تخم بزرک به جودوسر قبل از خواب کمک کننده است.
تخم بزرک /بذر کتان حاوی امگا ۳ است که باعث بهبود وضع روحی میشود.
۹_نان غلات کامل
یک تکه نان تست با چای و عسل موجب ترشح انسولین شده وبه اسید امینه تریپتوفان کمک میکند تا وارد مغز شود.تریپتوفان در مغز تبدیل به سرونونین شده و فرمان خواب را صادر می نماید.
۱۰-گوشت بوقلمون
گوشت بوقلمون منبع غنی از اسید امینه تریپتوفان است که بهتر است با یک تکه نان تست برای شام خورده شود البته نه دیر وقت و نه با معده پر, چون این اسید امینه در معده خالی جذب می شود.

این مقاله را خانم دکتر عطاءاللهی از انگلیسی ترجمه کردند و برامون فرستادن که از ایشون کمال تشکر رو داریم امیدواریم که مطالب علمی دیگه ای هم برامون بفرستن.

Overall rating